Plejehjemmet Thorshøj søger en engageret og dygtig social- og sundhedshjælper eller social- og sundhedsassistent til nattevagt med få dagvagter.
Drømmer du om en bolig i absolut topklasse? Vi har samlet de dyreste boliger, der lige nu er til salg i Thorsø.
Kølig start, mild eftermiddag og en lille smule regn undervejs. Dagens vejr bliver overvejende roligt, men man kan godt mærke, at luften er en anelse frisk fra morgenstunden.
Måske vil du ikke betale meget for din næste bolig, eller måske leder du efter et håndværkertilbud? Lige her finder du i hvert fald de billigste boliger i Thorsø.
Møllevænget 46 er netop kommet til salg til hele 1.795.000 kr, hvilket gør den til en af de dyreste boliger til salg i Thorsø.
Et indbrud er blevet anmeldt i Thorsø, hvor en privat beboelse på Rosenparken blev ramt. Indbruddet fandt sted mellem mandag d. 10/8 kl. 18.00 og onsdag d. 12/8 kl. 20.15. Dette er en del af fire indbrud, der er blevet anmeldt i Østjyllands politikreds det seneste døgn.
Østjyllands Politi rykkede hurtigt ud til en landejendom i Thorsø efter en anmeldelse om et igangværende indbrud kl. 00.45. Flere patruljer blev sendt til stedet, hvor en beboer havde observeret en formodet gerningsmand flygte i et køretøj, efter alarmerne gik.
Indbrudstyve har slået til på Klostervej i Thorsø, hvor et indbrud blev begået tirsdag d. 11/8 kl. 00.44. Dette indbrud er en del af de ni indbrud, der er blevet anmeldt i privat beboelse i Østjyllands politikreds det seneste døgn.
Vi har kigget på denne uges tilbudsaviser for dagligvarebutikker i Thorsø og fundet nogle supergode tilbud. Her er et udpluk af de bedste tilbud fra Meny.
Et indbrud er blevet anmeldt på Grølstedsvej i Thorsø. Indbruddet fandt sted mellem fredag d. 24/7 kl. 04.00 og onsdag d. 29/7 kl. 21.00. Dette er en del af de seks indbrud i privat beboelse, der er blevet anmeldt i Østjyllands politikreds det seneste døgn.
I løbet af det seneste døgn er der blevet anmeldt tolv indbrud i privat beboelse i Østjyllands politikreds. Et af disse indbrud fandt sted på Grølstedsvej i Thorsø.
Østjyllands politikreds har det seneste døgn modtaget anmeldelser om 13 indbrud i privat beboelse. Blandt disse blev to indbrud begået i Thorsø.
Der er blevet begået indbrud i en privat beboelse på Tidselsbjergvej i Thorsø. Indbruddet fandt sted i perioden mellem den 19. juli kl. 12.00 og fredag den 24. juli kl. 20.20. Yderligere detaljer om hændelsen er endnu ikke offentliggjort.
Der har været indbrud i en privat beboelse på Ridder Munks Vej i Thorsø. Indbruddet fandt sted mellem onsdag d. 22/7 kl. 09.00 og fredag d. 24/7 kl. 09.00.